Dvisavaitinis žurnalas
NamieIrSode.lt » Publikacijos » Pradedate ilgėtis pavasario?

Pradedate ilgėtis pavasario?

Pradedate ilgėtis pavasario?


Už lango karaliauja žiema, tačiau jau pradedate ilgėtis pavasario? Na, ką gi, teks imtis visiems prieinamų burtų!

Pirmiausia nusiskinkite sode porą šakelių vaismedžių (obelų, vyšnių, abrikosų) arba kelias šakeles uogakrūmių ar dekoratyvinių krūmų (serbentų, sedulų, forsitijų, lanksvų).

Atskleisime svarbiausią šio stebuklo paslaptį: žiemos viduryje augalų pumpuruose lapų ir žiedelių užuomazgos jau būna visiškai susiformavusios. Šakeles nupjaukite aštriu peiliu įstrižai. Kuo didesnis pjūvio plotas, tuo daugiau vandens augalas galės įsiurbti. Nuskintas šakeles padėkite kelioms valandoms (ar net parai) į vėsią vietą, kad jos atšiltų ir priprastų prie šilumos. Po to atnaujinkite pjūvį ir pašalinkite ataugas apatinėje šakelių dalyje.

Pamerkite šakeles į vazą ir įneškite į šiltą patalpą. Nestatykite vazos prie šilumos šaltinio ar prie lango, nes šakelės sudžius. Išsprogusias šakeles jau galima perstatyti ant palangės. Vanduo vazoje turi būti kambario temperatūros ir nusistovėjęs (pageidautina jį keisti kas dvi tris dienas). Kad žiedeliai būtų ryškesni ir gražesni, į vazą su vandeniu galima įpilti šiek tiek skystų trąšų. Jei patalpoje oras sausas, šakeles kartkartėmis apipurkškite vandeniu, antraip pumpurėliai gali nudžiūti, taip ir neišsiskleidę.

Reikės šiek tiek kantrybės, nelaukite greito rezultato – pražysti netrunka tik forsitija ir lazdynas (jie ir gamtoje nubunda patys pirmi). Šį procesą galima truputį paspartinti, jei į vandenį įlašinsite kelis lašus amoniako ar įbersite žiupsnelį cukraus.

Daugelio vaismedžių aktyviai žydi jaunos šakelės. Ilgos daugiametės šakos arba nesuformuoja žiedų, arba ant jų prasiskleidžia tik keli pumpurai. Išimtis yra vyšnios ir persikai. Gausiausiai žydi jų ilgi pernai susiformavę ūgliai.

Pradedate ilgėtis pavasario?


Forsitijos ir vyšnios – klasikiniai pražydinimui merkiami augalai. Aukso geltonumo forsitijų žiedams savo ryškumu neprilygsta joks krūmas
Pradedate ilgėtis pavasario?


Vyšnios išsiskiria švelniais baltais žiedeliais ir žalsvais lapeliais
Pradedate ilgėtis pavasario?


Raudonieji serbentai, priklausomai nuo veislės, pasipuošia rausvais arba raudonais žiedais
Pradedate ilgėtis pavasario?


Sedulos džiugina akį kuokštuose susitelkusiais smulkiais geltonais žiedais
Pradedate ilgėtis pavasario?


*******
Parengta pagal žurnalą „Namie ir sode" (2016 m. Nr. 2)
Pradedate ilgėtis pavasario?

Rašyti komentarą

Vardas:
E-Mail:

Kodas:
Įjunkite apsaugos kodo paveiksliuką
Atnaujinti kodą
Koks kodas:


© UAB "Savaitė" 2012 - 2018 www.Savaite.lt