Dvisavaitinis žurnalas
NamieIrSode.lt » Publikacijos » Vasaros kvapas gūdų viduržiemį

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Pakalbėkime apie žiemiškų namų jaukumą, sukurtą ne tik spragsinčios židinio ugnies, minkštų spalvingų pagalvių, bet ir gyvų bei džiovintų augalų.

Juk kai už lango šalta, balta ar siaučia pūgos, smagu tūnoti namuose. Priešingai nei vasarą, kai tik ir maga kur nors lėkti.

Vaza ar puokštė?

Vazos puošia interjerą, o jų pasirinkimas – išties įvairus: keraminės, stiklinės, metalinės... Prieš merkdami į vazą gyvas gėles arba komponuodami sausų augalų puokštę, apsispręskite, ką norite išryškinti – vazą ar puokštę. Taigi į įspūdingą, akį traukiantį indą merkite ar tupdykite subtilią puokštelę. Ir atvirkščiai – norėdami, kad svarbiausiu interjero akcentu taptų gėlės, merkite jas į vazą, per daug neišsiskiriančią iš visumos. Norite papuošti namus margaspalve puokšte? Įsidėmėkite: vazos tonai turėtų atkartoti kurio nors puokštės žiedo ar lapo atspalvį. Tamsiame kambaryje, pro kurio langus retai kada šypteli saulė, pastatykite vazą, kurioje komponuokite oranžinių ar geltonų spalvų augalus, – patalpa iškart nušvis!

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Aukštą vazą statykite ant grindų. Šiukštu neužkarkite jos ant stalo ar komodos. Tokiose vazose labiau dera svyrančių augalų kompozicijos. Stalą puoškite žema vaza, kad prie jo sėdintys žmonės gerai vieni kitus matytų. Šaltuoju metų laiku gyvų žiedų puokštę galite paįvairinti pušies ar kito spygliuočio šakele.

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Jeigu vienas rožės žiedas netikėtai nuleido galvą, kitas irgi atrodo kažko nelinksmas (vis dėlto žiema!), tiesiog sutrumpinkite augalo kotą nupjaudami prie pat pumpuro ir pavargusius žiedus sumeskite į vandens pripildytą skaidraus stiklo vazą. Tokia interjero detalė atrodys išties stilingai.

Kaip suvaldyti gėles plačioje vazoje? Tam puikiai tinka speciali vandenį sugerianti kempinė. Kaip žinoma, į ją patogu smaigstyti ir sausus augalus. Kaip paslėpti tokią kempinę skaidraus stiklo inde? Tiesiog apdėliokite ją dekoratyviais akmenėliais. Beje, gyvos gėlės puikiai dera ir su džiovintais augalais. Žiemą kvepiančių gėlių beveik nebūna. O norite, kad namai kvepėtų? Tiesiog mėgstamo aromato aliejumi apšlakstykite puokštėje snaudžiančias sausuoles.

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Sausi augalai pagal fengšui

Tie, kurie gerai išmano fengšui, teigia, kad namų nederėtų puošti plastikinėmis rožėmis ar gerberomis, dirbtinėmis jukomis ar palmėmis. Tokios dekoracijos skleidžia negyvą šaltą energiją. Geriausia interjerą puošti gyvais augalais, kurie esą pakrauna namus teigiama energija.

Fengšui žinovai nėra kategoriškai nusistatę prieš džiovintus augalus. Tiesa, sausuolių puokštės išties turi negatyvios byrėjimo energijos, tačiau jeigu namuose su tokiais augalais jaučiatės puikiai, – tebūnie, kaip yra! Kas kita, jei savijauta prasta – nuolat esate pavargę, mieguisti, stinga energijos. Apsidairykite savo būste! Galbūt atokiame kampe pūpso dulkių sluoksniu apaugusi seniai užmiršta kompozicija? Būtinai jos atsikratykite! Atminkite paprastą tiesą: geriau mažiau nei per daug! Tad, jeigu viduržiemį namus puošite viena kita sausų gėlių kompozicija, rūpestingai ją prižiūrėsite ir kartkartėmis atnaujinsite, nieko bloga nenutiks. Kas kita, jei džiovintų gėlių prikaišiotų vazų nejudinsite metų metus. Tuomet namuose tvyros sustingusi užsistovėjusi energija. Tokioje aplinkoje gyvenantys žmonės tarsi įstringa laike, nepuoselėja ateities vilčių ir mano, kad visa, kas gražiausia, – praeityje. Jeigu jaučiate ką nors panašaus, kuo skubiau iš namų brukite lauk visus sudžiūvusius augalus!

Kaip kurti sausuolių kompozicijas?

* Į stiklinį indą priberkite džiovintų gėlių žiedų. Berti galite sluoksniais (derindami spalvas), preciziškai sudėlioti pincetu (kad išgautumėte įmantrią kompoziciją) arba berti chaotiškai – nelygu nuotaika. Tokia interjero detalė pripildys namus vasaros aromato ir spalvų žaismės!

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


* Susikurkite gėlių paveikslą. Tereikia pasidaryti rėmelius su skyreliais. Tuomet į kiekvieną skyrelį įklijuokite floristinės putos, į ją pincetu įsprauskite džiovintus žiedelius. Gėlės neturėtų viena kitos užgožti, bet ir plyšių tarp jų nereikėtų palikti (jei matysis puta, tai gadins vaizdą). Sausuolių kompozicijas įkurdinkite tose namų vietose, kurių nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. O kad toks grožis neapdulkėtų, apipurkškite sukurtą paveikslą laku.

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


*Jei ypač ilgitės vasaros, mažoje vazelėje patupdykite džiovintų žemuogių puokštelę. Uogos išsaugo natūralų kvapą. Galbūt džiovinta tokia puokštė žiemą ir nebus itin spalvinga, tačiau tikrai nepraradusi vasaros kvapo.

Komponuodami augalus, atminkite paprastą taisyklę: stambiažiedžių gėlių puokštę pagyvina kontrastingos spalvos smulkesni augalai, ir atvirkščiai.

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Kaip džiovinti gėles?

Kur dėtis, jei gimėte žiemą ir dar kokį jubiliejų neseniai šventėte, – namai skendi gėlių jūroje?! Galbūt norite jas sudžiovinti? Tai visai paprasta – tereikia jas tiesiog padžiauti! Paėmę 5–7 gėles, jų stiebus (2–3 cm nuo apačios) suriškite elastine juostele. Puokštes kabinkite kotais į viršų tamsioje, šiltoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Rožes sudėkite į dėžutę ir užberkite smėliu ar manų kruopomis. Po dešimties dienų praverkite dėžės dugną – smėlis ar manai išbyrės, o žiedas liks nepažeistas. Stambius žiedus galima džiovinti tarp lapelių išdėliojus vatos gabalėlius. Taip sudžiovinti augalai puikiai išsaugo formą. Yra dar vienas džiovinimo būdas – mikrobangų krosnelė. Joje bet ką sudžiovinsite vos per kelias minutes. Tik neperdžiovinkite, nes augalai ims lūžinėti.

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį


Parengė Birutė Jančienė
Pagal žurnalą „Namie ir sode" (2016 m. Nr. 3)

Vasaros kvapas gūdų viduržiemį

Rašyti komentarą

Vardas:
E-Mail:

Kodas:
Įjunkite apsaugos kodo paveiksliuką
Atnaujinti kodą
Koks kodas:


© UAB "Savaitė" 2012 - 2024 www.Savaite.lt